נדלן בברלין

האם כדאי להשקיע ברכישת נדל"ן בברלין ואיך עושים את זה?

שוק הנדל"ן בישראל נמצא בשיאו. נדמה שאין דרך טובה יותר לתאר את המצב הזה. מחירי הדירות עולים, וכך מתמודדים גם הקונים וגם השוכרים עם מחירים שזינקו בכמה עשרות אחוזים. מי שרכש דירה לפני עליות המחירים נהנה מהן, כמובן. מי שלא, מגלה היום עד כמה קשה לקנות דירה, גם אם היא מיועדת להשקעה בלבד. מסיבה זו ישראלים רבים בוחרים להשקיע ברכישת נדל"ן בברלין. באופן כללי יש יתרונות רבים להשקעות נדל"ן בחו"ל, אבל בברלין נדמה שהכל קצת יותר זול, ולא רק המילקי. המשמעות ברורה. רכישת נדל"ן בברלין זולה יותר, והיא מאפשרת לנו להשקיע בנכס אחד או יותר בלי משכנתא גבוהה מדי מצד אחד, ועם תשואה נאה מן הצד השני. מצד שלישי, זהו מהלך שמחייב משנה זהירות, ויש כמה נקודות שכדאי לחשוב עליהן.

 

איך מנהלים נכס נדל"ן בברלין?

האתגר הגדול ביותר ברכישת נכס נדל"ן בברלין הוא ניהול הנכס. יכול להיות שהרכישה עצמה תהיה פשוטה, גם אם לא תבקרו בדירה לעולם. מצפייה בכמה תמונות, שיחה עם נציגי חברת ההשקעות שלכם בברלין וניתוח הסביבה שבה נמצא הנכס, תוכלו לדעת מה הפוטנציאל שלו. חברות המתמחות ברכישת נדל"ן בברלין ובחו"ל, כמו World Investment Group, מציעות לכם לרוב גם סיוע באיתור נכסים מניבים, גם ניהול הפרטים הטכניים לכל אורך הדרך, וגם ניהול הנכס עצמו. כך אתם יכולים להמשיך בשגרה בזמן שיש מי שדואג למצוא שוכרים, לנהל את הנכס ולהעביר לכם את ההכנסה הקבועה שתתקבל מדמי השכירות.

נושאים שכדאי לבדוק לפני רכישת נדל"ן בברלין

שוק הנדל"ן בישראל מורכב משורה ארוכה של פרטים טכניים, ובעיקר מהמון בירוקרטיה. לפני שאנחנו רוכשים נכס כלשהו אנחנו צריכים לבחון תכניות עירוניות והיתרי שימוש, לתכנן את המס, לטפל בהעברת הזכויות ולטפל בכל הקשור גם לשעבודים, עיקולים ומשכנתאות. כל ההפתעות הללו קיימות גם כאשר אנחנו משקיעים ברכישת נדל"ן בברלין, אבל בהבדל אחד עיקרי: עכשיו הניירת כולה בגרמנית. חברת World Investment Group תסייע לכם בניהול התהליך הזה באופן מסודר, גם אם הוא יתנהל בגרמנית. בנוסף למגבלות השפה כדאי לזכור שלכל מדינה חוקים משלה, וגם תקנות מס שונות. כדי שתוכלו להיכנס להשקעה הזו ברגל ימין ועם מינימום סיכונים אתם חייבים להכיר את השטח קצת יותר טוב, או לפחות להיעזר במי שמכיר אותו. הליווי המקצועי הזה יחסוך לכם זמן רב, אנרגיות ולא מעט כאבי ראש.